קידום אורגני של חנויות אינטרנטיות
ספטמבר 6, 2022 מאת עורך 0

קידום אורגני של חנויות אינטרנטיות

בהקמת חנויות אינטרנטיות טמונים לא מעט יתרונות, ביחס לחנויות פיזיות. אחד היתרונות הגדולים טמון בכך שניתן ליצור תנועה מסיבית של לקוחות (גולשים), אל החנות, מבלי להשקיע יותר מדי כסף בשיווק ובפרסום קלאסיים. הדרך היעילה ביותר לשפר את ההכנסות ולייצר מכירות נאות, נקראת קידום אורגני. בשורות הבאות נסביר מהו קידום אורגני של חנויות אינטרנטיות, איך עושים את זה ולמה זה כל כך יעיל.

מקום מרכזי בתוצאות החיפוש

הדבר הבסיסי שעושים על ידי קידום אורגני של חנויות אינטרנטיות, זה לעבוד על פי האלגוריתם של גוגל. ברגע שהאלגוריתם של גוגל "מסמן" את החנות בתור אתר איכותי, היא תתחיל להופיע בעמודים מרכזיים בתוצאות החיפוש. כלומר, אם קודם לכן החנות הופיעה בתוצאות החיפוש במקום שהביא לה רק מעט מאוד חשיפה, לאחר קידום אפקטיבי היא תופיע במקום שמביא הרבה מאוד חשיפה.

מחקר מילות מפתח

חשיפה אורגנית בגוגל מקדמת את החנות במעלה תוצאות החיפוש. נניח שמדובר על חנות פרחים. קודם כל קידום אורגני של חנויות אינטרנטיות ישאף לברר מהם הביטויים החזקים, שמשמשים גולשים כדי לחפש חנויות פרחים. מבצעים מחקר מילות מפתח ואז מגלים לדוגמא, שאנשים שמחפשים פרחים מחפשים למשל "פרחים לשבת" או "הזמנת זר רומנטי". לאחר שמזהים את הביטויים החזקים מקדמים אותם בתוך אתר החנות.

איך להביא קונים דרך גוגל

בקידום האורגני שואפים להביא כמה שיותר קונים רלוונטיים דרך גוגל, ולא על ידי מודעות בתשלום. הצגת החנות בתוצאות חיפוש טבעיות, נעשית על ידי שימוש בשלל טכניקות. לדוגמא, דואגים לעדכן את האתר עם תכנים חדשים, מפני שגוגל כמנוע חיפוש, מעדיף אתרים שמתעדכנים. משלבים באתר תכנים עם מילות מפתח שנמצאו כרלוונטיות. מוסיפים תיאורי עמודים, תגי מטא, תיאורי תמונות מילוליים וכדומה.

בדיקת אפקטיביות של קידום אורגני

גוגל מציעה מגוון כלים שיכולים לסייע בקידום אורגני ובבדיקת האפקטיביות של הקידום. כך לדוגמא, הכלי שנקרא גוגל אנליטיקס. בעזרת הכלים הללו אפשר לראות איך האתר משתפר בתוצאות החיפוש. כמו כן, התמדה בביצוע של קידום חנות וירטואלית באינטרנט, תמשיך לשפר את המיקום של החנות, ביחס לחנויות מתחרות.